Novinky

20.12.2011 - blížia sa nám Vianoce, ale my neotálame a trénujeme. Aspoň doma, keď už je vonku tak neútulne. :)

Dali sme si za úlohu natrénovať čo najviac zónu. Vybrala som si metódu 2 on 2 off. S Albertom trénujeme pomocou klikera. Zatial som s momentálnym priebežným výsledkom spokojná :) Uvidíme ako budemem schopni aplikovať to vonku :) Video TU.

18.11.2011 - KVT, Nitra - Piatková výstava bola zlomová v mojom vystavovaní. Prvý krát v histórií som si z kruhu odniesla D :( z čoho ma takmer roztrhlo od zlosti. Amy je pre mňa dokonalá a teda som čakala maximálne VD lebo som si uvedomovala, že odhandlovať ju bude veľmi náročné. Teda hodnotenie, ktoré Amy dostala ma dosť naštvalo, ale aj o tom výstavy sú. Som si viac ako istá ,že nabudúce to bude oveľa lepšie. :)

Albert si odniesol ohodnotenie V bez titulu. Vraj mal byť krajšie predvedený. Asi si budem objednávať profi handlera aby sme mali tituly :)

Bora v pracovnej triede získala V2. Bora sa niesla ako královná. Proste dokonalá Bora :)

Posudky TU. Foto TU.

5.-6.11.2011 - Eurocup 2011, Motešice - Víkend hodnotím ako veľmi veľmi psychicky náročný. S Borou sa mi behalo dobre, až na jeden beh sa sústredila. V sobotu spravila skúšku agi aj jumpingu na Výbornú. V Open agility som ju zle naviedla a tak sme sa diskli. V nedeľu bola trochu roztržitá a ufrflaná, takže skúška agi DIS, ale jumping opäť na výbornú- Bora si vybehala za víkend 3x 3.miesto , v súčtoch skúšok za sobotu dokonca 2.miesto. Albert za celý víkend zabehol len sobotňajší skúškový jumping na výbornú. Na ostatných behoch sme sa DISkli. Albert ešte nedospel na pretekanie a teda ideme pokračovať v intenzívnom trénovaní a raz nás zas hádam uvidíte na pretekoch :)

22.-23.10.2011 - Podzimní hopsinky, Hlučín - Tento víkend sme strávili na pretekoch v susednom Česku. Vybrali sme sa tam, kvôli skúškam. Českí pretekári sú veľmi šikovní tak sme si ani nerobili veľké šance na výhru. S Borou sa mi behalo tradične dobre, v sobotu sme zabehli 2 behy, skúšku dokonca na V, v opene sme sa diskli. V nedelu sme zabehli tiež len 2 parkúry, dokonca skúšku sme vyhrali ale dostali sme VD. Posledný beh DIS. Albert bola kapitola sama o sebe. V sobotu začal behať pekne,dokonca ma aj sledoval. Ale diskli sme sa aj tak. Posledný beh mi však už ušiel, blázon malý. Nedeľa bola úplne strašná, nevedela som ho zaujať, takže všetko DIS okrem skúšky. Tam sa síce umiestnil na druhom mieste, ale nebola to zaslúžená výhra.  Videá a presné výsledky  TU .

 

15.10.2011 - Jesenné Hafíkovanie - kým sa panička vzdelávala v Nitre, zatial foxliaci pod Monikiným vedením pretekali vo Vysokej pri Morave :) Bolo to nečakané rozhodnutie na poslednú chvílu :) A ako preteky dopadli? Monika sa takmer ubehala na smrť ale foxliaci sa moc neunavili, šak ako vždy.  Albert si v tuneliáde vybehal 2.miesto, v jumpingu však chytil šábes a teda pár chýb ho dostalo na 10.priečku. Bore preteky vo veselej zatial nesadli nikdy a tak ako aj po minule razy, beh bol samá ufrflaná odmietačka a teda DIS. Monika sa síce snažila ale hold proti ufrflanej, tunely neznášajúcej Bore nemala šancu :) Foto TU.

10.10.2011 - Koncom októbra sa chystáme do Hlučína absolvovať naše prvé agility skúšky. Tak nám držte palce. V decembri je Bora prihlásená na duričské skúšky. :)

8.10-9.10.2011 - Víkendovka s Markétou Lovaszovou, Trenčín - Cez víkend sme sa zúčastnili agility semináru s Markétou Lovaszovou. Aj keď počasie moc neprialo, nevzdali sme to. A dobre sme urobili. :) Markéta nám dala zase nové infomácie čo sa týka vedenia ale hlavne motivácie, ktorá mi hlavne pri Albertovi chýbala. Dala mi veľa dobrých rád, ktoré zužitkujem nielen v agility :) Markétu môžem len a len odporúčať - je to skvelý človek aj tréner.

17.-18.9.2011 - Žitnoostrovský pohár a junior špeciál - Máme za sebou náročný ale zato úspešný víkend. S Borou sme pretekali na našich druhých oficiálnych pretekoch v dunajskom klátove. V sobotu aj v nedelu sa behalo po 3 behy. V nedeľu sa celý víkend zosúčtoval a vyhodnotil :) Prvý beh v sobotu, som úplne pokazila, Bore som ušla pred áčkom, takže nespravila zónu, potom som jej namiesto povelu na hojdu dala povel na kladinu a teda Bora ju preletela a skočila bungee. Ďaľšie behy som si vstúpila do svedomia a naozaj som sa snažila. A podarilo sa. Ani raz sme sa neDISkli a dokonca v nedeľu sme mali aj čisté behy :) V súčtoch žitnoostrovského pohára sme skončili 5 z jedenástich. A v boji o pohár starostky sme sa umiestnili na 2. mieste :)  A aby som nezabudla :) Alberta sme dali oficiálne zmerať. Ladislav Ujházi mu nameral 40 cm a rovno nám aj zapísal do VZ kategóriu Medium. Takže ideme s Albertom pilne trénovať a v Motešiciach si dáme našu premiéru :) Mediáci traste sa ! :) Viac o pretekoch a videá nájdete TU.  Foto TU a TU.

15.9.2011 - Neoficiálne preteky AK Malina - Príjemne strávený deň s priateľmi a ešte sme si aj zasúťažili. Bora sa v agility diskla, ale inak bežala krásne. Pekný slalom aj zóny. Albert vzmýšlal, dokonca aj zdrhol z parkúru, ale nakoniec dobehol bez disku a umiestnil sa na 2.mieste. Zabehli sme si aj paralelný beh, kde Bora išla opäť krásne, avšak o chlp pomalšie ako súper. Albert opäť zdrhačka. No čo už , musím vymyslieť nejakú super motiváciu :) Foto TU a TU.              

 

10.9.2011 - Charitatívna akcia PSÍCI PSÍKOM - srdečne vás pozývme na túto akciu, kde uvidíte neoficiálne preteky agility a dogdancingu. orieškiádu, súťaž dieťa a pes. Ukážky flyballu, dogfrisbe a športovej kynológie. Tešíme sa na Vás :)

Akcia sa nám podarila a dúfame, že všetci odišli s dobrým pocitom. :) Foto z akcie TU.

3.9.2011 - TrnavaCup + MSR Teriérov - Borine 1.oficiálne závody agility. Pred pretekmi pán rozhodca Boru zmeral, takže oficiálne meráme 38cm. Behali sa 3 behy. Open agility, open jumping a open špeciál. Vyhodnocoval sa súčet všetkých troch behov a taktiež každý 1. najlepší teriér s PP v každej veľkostnej kategórii. Bora vo svojej kategórii skončila ako 4. z 18.psíkov a ako 3. zo šiestich teriérov . Ani raz sme sa neDISkli, z čoho máme najväčiu radosť. Takže naše prvé oficiálky hodnotíme veľmi pozitívne. Naviac sme sa tam stretli s našimi priateľmi z AK Malina, ktorí si nás na túto akciu adoptavali, za čo sme im vďacní :) A taktiež nás veľmi teší, že nás prišla podporiť AMY aj so svojou rodinou :) Viac o jednotlivých behoch a presné výsledky TU. Foto TU a TU.

2.9.2011 - flyball tréning - trénovali sme a chystali sme stratégiu na ukážky flyballu, ktorá robíme počas charitatívnej akcie Psíci psíkom.

1.8.2011 - Coursing tréning - Viktor s Albertom si tento voľný deň urobili výlet ku Žiline na coursingový tréning. Albert si zabehol iba jeden beh a vyzerá to tak, že ho coursing chytil :) Potom sa však pokazila technika a ďaľšie behy sa nekonali :(.

Foto z akcie TU.

  

19.8.2011 - Flyball tréning - pokračujeme v trénovaní na dvoch dráhach. A ide nám to :) Video TU.

15.8.2011 - Albert Laugaritio- Chovný pes - náš Albert už neni pupinko ale riadny chovný pes :) Nevesty môžete posielať svoje CV :) 

8.8.- 13.8.2011 - Agility tábor, Zlatnícka dolina - v tomto termíne sme sa zúčastnili tábora pod vedením tréneriek Mirky Antalovel a Adel Kružinskej. Na tábore sa nám páčilo, čo to sme sa naučili ale hlavne sme si oddýchli od každodenného chaosu. Spoznali sme fajn nových ľudí a ešte suprovejších psov :)

Foto TU.

5.8.2011 - Flyball tréning - naša trénerka Lenka nám spravila radosť a doniesla druhú flyballovú dráhu. A hneď sme aj začali trénovať odbehy na dvoch dráhach naraz a naši psi opäť dokázali, že sú strašne šikovní. :) Už len zohnať vystrelovací box a budeme dokonalí :) video TU.

3.8.2011 - okrem zbierania titulov aj trénujeme :)  Albert sa stále zdokonaluje v slalome. Video TU.

24.7.2011 - Špeciálna klubová výstava teriérov a foxteriérov - Keďže sme už boli na východe museli sme sa aj zúčastniť našej klubovky. Taktiež sme dúfali, že tam stretneme našu "nezvestnú" Andariel Laugaritio. Počasie nám moc neprialo. Od rána bolo sychravo, našťastie to foxom vôbec nevadí. Posudzoval MVDr. S. Bučko. Bol to pre nás trochu strašiak, pretože je o ňom známe , že je veľmi prísny. Dopadli sme výborne :) Albert Laugaritio: trieda mladých V2. Bora z Baškovských strání: trieda pracovná, V1,CC. Stretli sme aj Andariel. Bola prihlásená do triedy mladých, avšak pre chybu skusu , nebola posúdená, čo mňa veľmi mrzí. Našťastie to jej vôbec nebrání pri poľovaní, na čo bola predurčená :) Foto TU

23.7.2011 - Dog festival, Veľká Ida - táto medzinárodná výstava psov bola pre nás veľmi úspešná. Po dlhej dobe sme do kruhu vytiahli aj Boru a očakávali sme ako naša dáma dopadne. :)  Počasie nám prialo a miesto výstavy bolo čarovné. Posudzovala nás V.M.Solecskyj Szpunar. Táto rozhodkyňa je tak neskutočne milá, že by človek z kruhu odchádzal s úsmevom aj keby mu dala zlú známku. Ale to sa nám nestalo. :)  A ako sme dopadli? Albert Laugaritio: trieda stredná, V1, CAC. Albert chodil strašne, ťahal sa ja som z toho bola v strese :( Hneď potom som išla predvádzať Boru. A... Bora z Baškovských strání: trieda pracovná, V1, CAC, CACIB :) Bora taktiež chodila nemožne, pekne sa predvádzala len pri odchode z kruhu :) Keďže sme boli prihlásení aj na súťaž párov, museli sme na výstave zostať skoro až do konca. čakanie sme si spríjemnili a psov dokonale unavili na ukážkach agility klubu Severan. Video TU. Aj touto cestou im chcem ešte raz poďakovať za milé prijatie :)  Súťaž párov sme zvládli celkom dobre. Ale samozrejme sme sa neumiestnili :) Nevadí aj tak som nadmieru spokojná :) Foto z akcie TU a TU.

 

17.7.2011 - Letné hry, Šintava - na nedeľu sme sa presunuli do Šintavy na neoficiálne preteky v agility. Preteky prebiehali formou hier. Behali sa 3. Boru som nahlásila do pokročilých a s Albertom som behala v začiatočníkoch. Slnko pálilo ako o život a aj v tieni to bolo kritické. Čakala som, čo vymyslia moji foxli po náročnej sobote. Bora ma celkom milo prekvapila, behala pekne, až na jeden zdrh za Viktorom som s ňou bola spokojná. Albert ma prekvapil tiež ale milo to zrovna nebolo. Vôbec sa nesústredil robil si po svojom.A kedže som nemohla mať na parkúre hračku tak som nemala šancu. Posledný parkúr, kde som čakala od Alberta  super čas sme skončili posledný :))) Ale inak akcia to bola vydarená :) Foto TU.

16.7.2011 - Brnenské psí dny - na tejto akcii sme sa zúčastnili našich prvých pretekov vo flyballe. Samozrejme boli to len neoficiálky, ale aj tak sa veľmi tešíme , že sme to zvládli :) Psi boli prihlásení do dvoch kategórií. V jednotlivcoch si Bora vybehala 2.miesto a Albert 3.miesto. Diplomy sú napísané naopak, ale čo už s nimi keď sa imtie naše foxy tak plietli :) V dvojiciach sme si aj napriek praženiu slnka vybehali pekné 4.miesto. Obrovskú zásluhu na tom má aj naša skvelá nabíjačka Monika. Ešte raz ďakujem :) Preteky sa nám veľmi páčili a určite sa zúčastníme aj budúci rok. A dúfame , že s nami aj zbytok náško flyballového teamu :) Videá moc nemal kto natáčať, ale nejaké predsa máme :) Ceny boli nádherné a veľmi bohaté. Foto z akcie TU.

5.7.2011 - Návšteva v Smoleniciach - Konečne sa nám to podarilo a navštívili sme slečnu AMY v Smoleniciach. Bol to príjemný deň, Albert so segrou sa ponaháňali a vybláznili. Bora sa nezaprela a dala AMY jasne najavo , že už je pre ňu konkurencia  a má sa jej pratať z cesty. To je smola pre ňu lebo musela byť uviazaná, ale keď sa niekto nevie správať tak neni pomoci :) Foto TU.

11.6.2011 - Hafíkovanie II. - Ako sa hovorí, neni dobré sa na niečo veľmi tešiť... Na tieto preteky sme sa tešili dosť a domrvili sme čo sa dalo. Skonštatovala som, že buď som oboch tak zle navádzala, alebo sa tie biele potvory na mňa dohodli :) No zhrniem to- Bora bežala prvý krát v pokročilých a správala sa ako keby prekážky videla prvý krát v živote- čo tunel to odmietačka. A v agility sa rozhodla pre úplnu sabotáž a začala podliezať skočky... Albert pre zmenu total brutal ako po 4 redbulloch... Proste katastrofa. Takže máme na konte svoje prvé 2 DISky a s Albertom prvé 8. a 10. miesto. Foto z akcie TU.

5.6.2011 - Ukážky agility k MDD v Chocholnej - v tento den v tejto dedinke oslavovali dodatočne detičky svoj sviatok a tak sme im išli ukázať ako sa dá tráviť čas so svojim 4- nohým miláčikom. Počasie vyzeralo všelijak, ale nakoniec sa umúdrilo a zabehali sme si. Albert vymýšlal ako vždy ale snažil sa chalanisko , len ja som sa flákala a potom som nestíhala :). Bora ako správna lady všetko odbehla s chladnou hlavou a čo sa jej nezdalo tak patrične ofrflala :) Všetky foto TU.

28.-29.5.2011 - Intenzívny tréning s Adel Kružinskou - v sobotu sa počasie rozhodlo sabotovať celúakciu ale my sme sa nedali a bojovali sme. Super sa nám trénovalo aj keď lialo jak blázon. Nedeľa bola úplny opak a všetci sme išli domov spálení a s úpalom :) Dobre sme si zatrénovali, a veru sme si aj nejaké múdrosti odniesli :) Video TU a TU.

15.5.2011 - Neoficiálne preteky, Blansko - Bora sa hára, a oddychuje , ale my ostatní neleníme a závodíme. Opäť Blansko, ale tentokrát s Albertom. Počasie nám vôbec neprialo, lialo a lialo, bola zima. Môj pocit však je ,že Albertovi to len a len pridávalo na náladičke. Bol vysmiaty od ucha k uchu a blbol ako vždy. Parkúr bol pomerne jednoduchý, pár sťahovačiek ale nič hrozné. Ja som však Alberta rozbláznila na štarte a potom sa to s nami ťahalo celý beh :( Nábeh do slalomu sa nám podaril až na 4 pokus ale potom ho zabehol pekne. Umiestnili sme sa na 3. mieste :) Mrzí ma však , že kvôli počasiu sa nebehal Jumping ani hra.To je škoda :(  Albertov beh TU :)

8.5.2011 - Novinky :) - od poslednej aktualizácie sa udialo nasledovné- S Borou sme sa pustili do trénovania na brlohárske skúšky. Avšak začala sa hárať a teda sme trénovanie museli pozastaviť. S Albertom intenzívne trénujeme slalom. Metódu 2x2 sme zavrhli úplne a začali sme trénovať odznova a úplne inak. Klasické navádzanie aj mne aj Pupinovi vyhovuje oveľa viac. A máme celkom pekné výsledky. Dnes sme sa s Albertom zúčastnili výcvikového dňa, ktorý poriadal klub AJD. Albert nám všetkým dal jasne najavo, že pre neho sú všetky zvieratká kamaráti a je proste mierumilovný. Proste náš Pupinko :)

23.4.2011 - Klubová grilovačka + návšteva zo Smoleníc - tento voľný slnečný deň sme využili a strávili ho s našimi agility priateľmi. Grilovali sme, súťažili sme a aj sme sa bláznili. Veľmi nás potešila aj návšteva Albertovej sestry AMY aj s jej páničkom. Z Amy  vyrástla krásna slečna a my sme z nej nevedeli spustiť zrak :) Albert sestru vynaháňal, bol rád ,že ju opäť vidí. Bora až také nadšenie neprejavovala. Skôr mala demoličné tendencie a tak sme ju radšej "odstránili" z dosahu. Foto z akcie TU.

Mimochodom Albert vyhral 1.miesto v súťaži aportovanie :) najrýchlejšie z pomedzi všetkých havkáčov doaportoval 3 tenisáky- niet sa čo diviť, predsa len naši psi sú loptičkoví maniaci :)

17.4.2011 - Neoficiálne preteky, Blansko - dnes sme si urobili výlet zase do Čiech, aby sme s Borou skúsili neoficiálky v Blansku. Tieto preteky sú špecifické tým, že slalom tam majú aj začiatočníci a teda Albert s nami síce išiel, ale nesúťažil. Avšak neotálal a zúčastnil sa aspoň ako doskokan :)  . Bora opäť nesklamala a ukázala čo je v nej a v agility si vybehala krásne 2. miesto. V jumpingu sme súperili aj s pokročilými a teda sme skončili na 7.mieste.  Avšak Bora bežala nádherne, už len zrýchlovať a zrýchlovať :)  Všetky foto TU a TU.

 

10.4.2011 - Predvelikonoční výprask Hodonín, NEO závody - tento z rána mrazivý a zamračený deň sme sa vybrali opäť k našim susedom Čechom zmerať si sily s inými psíkmi a ich majiteľmi do neďalekého Hodonína. Počasie sa cez deň umúdrilo a krásne svietilo slniečko. Hneď po prezentácii sme sa zahriali zabehnutím jednoduchého parkúru, ktorý sa nehodnotil. Som rada,že niečo takéto orgfanizátori vymysleli, lebo na tejto hre som zistila,že v Albertovi sa začínajú prebúdzať pudy a háravky ho nenechávajú chladným. :)  Na ďaľšie behy som sa teda radšej posilnila loptičkou :) Nasledovalo agility. Albert bežal prvý, na začiatku boli zase čuchačky, ale keď som vytiahla loptičku, tak sa rozbehol ako blesk. Potom ešte prekvapko vo forme tunela, keď sa hádam z polovice vrátil naspäť, no nechápala som. Ale dobehli sme šťastne do cieľa s umiestnením na 4. mieste. Potom som bežala s Borou, rýchlo, presne , proste krásne, za čo si vyslúžila umiestnenie na 3.mieste. Začiatok jumpingu bol trochu zákerný, ale vymyslela som stratégiu a našťastie na tých mojich fungovala a obaja bežali krásne a bez chyby. Obaja sa umiestnili na víťazných priečkach a to Albert na 2. a Bora na 3. mieste :) Dokonca vyhodnocoval sa aj súčet behov a teda Bora skončila na 2.mieste a dostala krásny pohár. Albert sa umiestnil na 4.mieste. Tieto preteky ma veľmi potešili a som hrdá na mojich šikovníčkov :) Všetky foto TU a TU. :) Všetko o týchto pretekoch nájdete tu: Bora , Albert.

2.4.2011 - Kostelanská jarní tlapka, NEO závody - tento víkend sme si urobili výlet do Kostelan, ktoré sú neďaleko Kroměříža. Na jednom peknom ranči sa konali neoficiálne závody agility. Albert pretekal v kategórii šteniatok a Bora v kategórii začiatočníkov. Parkúry sa nám páčili, atmosféra bola výborná. Trošku nás trápil prašný povrch v jazdiarni , ale zvládli sme to. Albert v kategórii šteniat sa dokonca umiestnil aj na stupienku víťazov. A to v prvom behu na 3.mieste a v druhom behu na 5.mieste. Bora také šťastie nemala, pretože konkurencia bola veľmi silná. Ale bežala nádherne a ja som s ňou veľmi spokojná a pre mňa je víťaz :) Mimochodom obaja foxliaci zabehli takmer všetky behy na známku V :) Bora jumping na VD a v štandardnom čase :) Foto TU.

27.3.2011 - Agility tréning - Na dnešný tréning sme sa veľmi tešili a mali sme sa aj prečo, dopadol výborne a super sme si zabehali. Keďže o týždeň sa chystáme na neoficiálne preteky tak dnes sme chceli ešte zamakať aby to o týždeň bolo perfektné :) Bora na začiatku trochu štrajkovala pri slalome, ale ku koncu keď už bola unavená a menej hyperaktívna ho šla ako hodinky. Tunely dnes tiež veľmi pekne behala a kruh ani nehovorím. Robila mi radosť. Čo sa týka Alberta, tak on je rýchlejší ako blesk, buď si budem musieť zohnať tryskový pohon, alebo prehodnotiť vedenie :) Pokračujeme v trénovaní kruhu. U Alberta som nadšená s jeho vysielaním do tunela. Video s Albertovým behom TU. Fotky TU.

25.3.2011 - 1.tréning Flyballu - tento tréning sa dá chararakterizovať ako: úžasný, skvelý, suprový, proste parádny :) Psi si zabehali a vyštekali sa do sýtosti. S Borou sme sa zapojili aj do takého malého nácviku striedania. Albertove video TU. A ešte  si môžete pozrieť aj zostrih z celého tréningu.

19.3.2011 - Free sobota s Rudolfom Desenským, Nemecká - dnes sme si urobili výlet na túto super akciu. Počasie sa síce trošku umúdrilo, ale aj tak bola veľká zima a riadne sme premrzli. Inak bola fajn, dozvedeli sme sa nové veci. Zistili sme ,že naše foxliatka sú zlatíčka a spokojní sme išli domov. Foto z dneška nájdete TU.

18.3.2011 - Špeciálna výstava teriérov, Viničné - Posudok TU. Viac foto z výstavy TU.

13.3.2011 - dnes sme absolvovali prvý väčší treéning po zime a dali sme si zabrať. Psom to šlo veľmi pekne, snažili sa. Bora zvláda slalom už ľavou zadnou :) húpačka vyzerá tiež veľmi pekne. Albert sa aklimatizuje na kladine. Horšie je to však s navigačným a orientačným zmyslom psovodov :(. Musíme sa veľa veľa zdokonalovať aby sme tých našich psov neplietli :))) Jedno z vydarenejších videí TU.

12.3.2011 - Náš malinký Albert už nie je vôbec malinký,ale je to už veľký mládenec :) Touto cestou prajeme jemu aj jeho sestrám všetko dobré, pevné zdravie a skvelých páničkov.

19.2.2011 - taký mini dogtreking :) - cez víkend nás navštívili naša kamarátka Alenka a tak sme sa rozhodli,že nebudemem sedieť doma ale pôjdemem sa "vyvetrať. Psi boli nadšení a radosťou nevedeli čo so sebou. Cestou sa k nám pridali naši agility kamoši Tereza a Aroni a spolu sme sa vybrali prekonávať zabahnené cestičky :) . Zdolali sme necelých 23km, nabrali sme na seba kilo blata , ale stálo to za to. Foto TU.

13.2.2011 - Prechádzka s kamarátmi agiliťákmi - Dnes bol veľmi pekný slnečný deň a tak sa moji chalani spolu vybrali na prechádzku a nás baby nechali doma :) Albert popreháňal kamošov z klubu a Viktor si podiskutoval s ich paničkami :) Foto TU

 

5.- 6.2.2011 - DUO CACIB BRNO - tento víkend bol veľmi náročný ale aj poučný. Na vlastnej koži sme zažili aký je úspech na výstavách premenlivý. Jeden deň Vás zotrú pod zem a na druhý deň súťažíte o najlepšieho mladého psa. Ako sa vraví sto ľudí , sto chutí a na výstavách to platí na 100%. Tešíme sa z Albertovho dnešného úspechu V1 , CAJC , ale aj zo sobotňajšieho VD 2. Všetko o našom víkendovom dobrodružstve nájdete v sekcii výstavy. Foto z výstavy TU a TU.

23.1.2011 MVP Trenčín - Albert bol prvý krát v triede mladých. Predvádzal sa v konkurencii rovnako starého psíka. Tu si môžte pozrieť posudok a fotky z výstavy. Získal ocenenie VD 1.

22.1.2011 - ukážky agility pri MVP v Trenčíne - náš klub mal tento rok tú česť poriadať ukážky agility. Bola to výborná skúsenosť, dobrý tréning po zimnom leňošení. Pôvodne mala behať len Bora, ale nakoniec sme si pár parkúrov zabehli aj s Albertom :)  Fotky z akcie TU.

18.1.2011 - Vytvorená stránka SPOMÍNAME L

Dnes bol smutný deň. Navždy nás opustila naša staffbullka Gretuška vo veku 15 rokov. Kto ste ju poznali na chvíľu si na ňu skúste spomenúť.

16.1.2011 - Tréning poslušnosti + agility - náš  dnešný tréning poslušnosti bol úspešnejší ako naposledy. Dokonca nás aj pán výcvikár pochválil ,že to Albertovi celkom ide :) Po poslušnosti sme sa na chvílu pripojili ku našich agility parťákom a trochu sme si zaskákali a zatunelili.

Budúci víkend budemem mať veľmi aktívny. V sobotu budeme na trenčianskom výstavisku robiť ako klub ukážky agility a v nedeľu sa Albert zúčastní svojej druhej výstavy. Prvýkrát v triede "mladých". 

9.1.2011 - Tréning poslušnosti - dnes sme sa vybrali na náš cvičák zaplatiť členské a hneď sme to aj spojili s tréningom poslušnosti. Albert je už veľký chalan a preto je potrebné aby mal nejaké to vychovanie a správanie. Dnes sa len tak oťukával, veľmi sa mu predstava maximálneho sústredenia nepáčila :) Nabudúce už bude vedieť do čoho ide a hádam to bude lepšie. Mimochodom určite tam bil do očí ako najmenší účastník. :)

 

6.1.2011 - Plány na rok 2011 - pomaly začíname plánovať akcie na tento rok :) Určite sa s Albertom zúčastníme niekoľkých výstav. A samozrejme , že budeme behať na viacerých neoficiálkach. A ak možnosti dovolia, tak spravíme aj nejaké poľovné skúšky. Tak nám prosím držte palce :) 

S Borou chceme dotrénovať niektoré prekážky a ak nám to dobre pôjde možno nás uvidíte aj na nejakých oficiálnych pretekoch. Takisto rozmýšľame na B-vrhom :)

Všetkým Vám prajeme všetko dobré v roku 2011, hlavne veľa zdravia, šťastia a samozrejme veľa úspechov v práci aj v súkromí.