Novinky 2012

17.11.2012 - Mikulovský dvojhrb IV. - Na ukončenie tohoročnej závodnej sezóny som si vybrala Mikulovské skúškové preteky. A aby som mala o trochu stresov menej tak som urobila jednu zmenu v Borinom pretekárskom živote- prehlásila som slečnu do MA2. :)  Na oboch mám tým pádom viac času a môžem sa im pred behom a po behu dostatočne venovať. Ráno začínalo behmi jednotkovými a teda Boritko si mohlo do desiatej vyvalovať  šunčičky v perinách, keďže sme v mieste pretekov aj nocovali. Albertovi ranné vstávanie vôbec nevadí a teda sa na ňu nehneval :) Parkúry nám staval slovenský rozhodca Palo Vakonič a teda naozaj sa mu podarili. Boli pekné behavé. Albert dal oba behy sústredeno a vôbec nemal tendenciu zdrhnúť z parkúru, čo mňa teda potešilo úplne najviac. Zóny na kladine , ktoré sme tak trénovali síce úplne odignoroval, ale to dotrénujeme. Hlavne , že sa chlapec naplno sústredí :)  V prvom behu si teda vybehal 4.miesto/8 psov a v druhom mal 3 odmietnutia a teda sme sa diskli. Video TU. Bora sa pre zmenu diskla hneď v prvom behu, kedy sa rozbehla jak blesk, čo som ja nečakala a skočila skočku mimo poradia. Druhý beh som si preto na ňu dávala väčšie bacha a teda s 1chybou za odskočenú kladinu a stratou času skončila na 5.mieste/11. Inak zapamätať si 4. parkúry je na mňa už veľa a bolo to vidieť aj počas behu s Borou , kedy som sa často stratila :( asi začnem užívať Ginkove tabletky :))) Video TU. Mimochodom disknutia na týchto pretekoch vôbec neboli smutné, pretože každý disknutý si odniesol krásny odznak :)

16.9.2012 - Žitnoostrovský pohár - Tak po roku sme opäť zavítali do Dunajského klátova na preteky. Oficiálne pretekala len Bora, ktorá v openoch skončila v súčtoch na 4.mieste. Ale behy teda nič moc. Skúšku sme nespravili a diskli sme sa. Albert robil na týchto pretekoch doskokana a veruže chlapec potešil. Open jumping zabehol maximálne sústredený s jednou zhodenou tyčkou, slalom s pomerne ťažkým nábehom spravil na prvý pokus. No proste krása. čaro bolo v tom, že som mala vo vrecku loptičku a chalan o tom dobre vedel. Open agility sa už sústredil menej, robil chyby, nespravil ani jednu zónu tak ako mal, ale aspoň sa mi ho podarilo udržať na parkúre. Pre mňa veľký úspech. Videá TU.

28.7 a 4.8.2012 - preteky v TT - posledné dva víkendy sme strávili v Trnave na závodoch agility. Minulý víkend behala len Bora a to OJ. 3 behy sme zabehli a v jednom sme sa diskli. Bora behala celkom pekne ale velmi pomalo a hlavne začala zhadzovať. Tento víkend boli v TT skúšky a keďže Albert už na tréningoch neštrajkoval, rozhodla som sa prihlásiť aj jeho. Albert sa vo všetkých behoch diskol a to 2x po odbehnutí z parkúru a posledný beh mal tiež takú snahu, tak som si ho ukludnila vyhladkaním  a bežali sme ďalej... ale už sa nesústredil.Video TU. Bora obe skúšky zabehla s 10 TB a teda na VD. Ale open jumping zabehla krásne čisto na V. Video TU.

15.7.2012 - Brnenské psí dny - tak ani sme sa nenazdali a nadišiel deň dlho očakávaných Brnenských psích dní... Táto akcia je taká multi športovná :) ale my sme sa zamerali len na flyball. Mala som v pláne bežať s oboma foxliatkami behy v jednotlivcoch a potom s nimi odbehnut závod dvojic. Ale čo čert nechcel, Bore sa asi háranie zapáčilo, tak namiesto dohárania sa rozhárala druhýkrát a tým pádom moje plány úplne stroskotali. Tak som to teda nejak preželela a vybrali sme sa do Brna len s Pupinom. Mali sme šťastie , lebo si nás vyhliadla Veronika s hladkosrstou jazvečíčkou Jessienkou, ktorým tiež vypadol parťák z dvojíc. Takže sme sa spojili a vytvorili team "šílenci" čo teda Alberta dosť vystihovalo :) Hneď doobedu sme odbehli behy jednotlivcov, v ktorých sme sa umiestnili na 2.mieste a získali sme krásny pohár a postroj a kopu iných vecí. A poobede sme nastúpili do dvojic, kde sme  pretekali všetky veľkostné kategórie spolu. Tu sme sa umiestnili na krásnom 3.mieste, za čo sme si vyslúžili opäť pohár aj medailu a postrojček (vybrali sme menší aby aj Boritko malo :) Beh dvojic bol ako neriadená strela, Albert robil somariny, dokonca Jessienke vpálil na dráhu a tá málom dostala infarkt... A tá poctivo odskackala všetko poriadne tak ako sa má :) Ďakujeme za super dvojicu :) Pár fotiek TU. Video TU.

 

30.6- 7.7.2012 - LVT Svojanov - Bolo úžasne, úžasne a ešte raz úžasne. Toľko aktivít denne som si ani vo sne nepredstavovala. Každý deň  tréningy agility, obedience, vystavovanie. Cez najväčšie teplo Albert oddychoval a ja som sa učila hody frisbee. Potom plávanie a večer náš vysnený flyball. Albert sa behom 3 dní preučil zo shootu na vystrelovací box. V agility som ho aj napriek háravkám dokázalal udržať na parkúre. Coursing a frisbee sme dali len 2x lebo časovo a energeticky sa to už nedalo stíhať :) V táborovom závode flyballu si v teame "MAGORI" spolu s beardetkou Claudie v  v pokročilých vybehal krásne 1.miesto. Rozprávanie o Svojanove a video TU a článok TU.

Jún 2012- tento rok som sa rozhodla skúsiť niečo nové  a tak som seba a Alberta prihlásila do Svojanova na letný výcvikový tábor. Nebudeme tam trénovať len agility ale chceme sa hlavne venovať nášmu obľúbenému flyballu. Dúfame , že sa Míle podarí nás naučiť na vystrelovací box :)  Taktiež chceme zabrdnúť do tajov frisbee a coursingu. Zbytok síl a energie využijeme na poslušnosť ,vystavovanie a plávanie... A ako sa tábor blíži tak sa viac a viac teším. Albert ani netuší ale isto sa mu tam bude páčiť :)

2.6.2012 - CupMania, Kamenný mlyn - Znovu sme sa vybrali na Kamenný mlyn aby sme si trošku zapretekali. Parkúry boli pekné, ale nejak sa nám nedarilo. Bora asi nemala svoj deň a bola nervózna jak lev v klietke. To sa odrazilo aj na sústredení... Dva behy sme zabehli a jeden sme sa diskli...dokonca raz Bora aj zdemolovala prekážku. Ach jaj. Nabudúce sa budeme snažiť viac :) V nedeľu sme ani nedorazili. Škoda.

5.5.-6.5.2012 - Šintavský pohár - Pretekanie sa nám zapáčilo a tak sme sa aj tento víkend vybrali skúsiť šťastie na parkúre. Zabehali sme si A1 agility aj jumping a dva Open behy. Prihlásila som len Boru. Doobedu sme si dali skúškové behy, zabehli sme oba ale nepodarilo sa nám zabehnúť skúšku na V. Buď sme boli pomalé alebo mali vela chýb. V sobotu sme skončili v súčtoch na 4.mieste, ale v nedeľu sa nám v súčtoch zadarilo a skončili sme na 3.mieste.  Otvorené behy prišli na rad až poobede a to sa podpísalo aj na výkone... v sobotu DIS a v nedelu sme síce dobehli ale 2 chyby a 1 odmietnutie nás posunulo až na 23.miesto zo 41 mediákov. Musíme zrýchlovať a dolaďovať. Držte nám palce :)

28.-29.4.2012 - Skúškový maratón, Kamenný mlyn -  tento víkend sme mali jedinečnú šancu získať 6 skúšok. Avšak predstava to bola pekná ale realita bola iná. Bora síce zabehla všetky behy, ale čisto len 2. Ale aj napriek tomu sa veľmi pekne umiestnila v súčtoch- v sobotu 1.miesto a v nedeľu 2.miesto. Som na tú malú potvorku hrdá. Albert je kapitola sama o sebe ako vždy. Rozhodol sa sabotovať celé skúšky a nezabehol ani jeden beh. Vždy mi zdrhol z parkúru a velice sa tešil zo všetkých okolo seba. Najviac sa mu páčili fotografi sediaci okolo parkúru. Som zvedavá kedy on z tohoto vyrastie. Dúfam, že skôr ako ma z neho trafí.... Ale aj napriek Albertovmu vyčínaniu to bol pekný víkend strávení s priateľmi. Prenocovali nás Elvisovci, za čo sme im veľmi vďační a bolo nám  s nimi super. Chalani sa vyjašili, Bora vyvrčala, čo viac si priať?

 

8.-9.4.2012 - Intenzívka s Luckou Dostálovou, Veselí nad Moravou - Tieto dni boli super. Aj keď počasie bolo zákerne aprílové :) a odnieslo si to moje zdravie a hlas na čom sa všetci náramne bavili.

28.3.2012 - 1.tréning flyballu v r.2012 - Naši loptoši sa po zimnej pauze zas pustili do práce. Keďže sme prihlásený na 2 neoficiálne flyballové preteky musíme na sebe pracovať. Albert bol zo začiatku ako drak ale potom ho to nadšenie prešlo a zaújímal sa tradične o všetko iné. Bora bežala pekne.. Videá TU a TU.

17.-18.3.2012 - Tento víkend sa v neďalekých Motešiciach konali agility preteky na ktorých sme sa nezúčastnili kvôli pracovným povinnostiam. Ale zastavili sme sa tam aby sme aspoň podporili našich priateľov. počasie bolo krásne. Tak sme to využili a zaloptičkovali si :)

12.3.2012 - Albert a jeho dve segry už majú 2 roky. Prajeme im veľa zdravia a hlavne aby ich páničkovia poslúchali :) a hlavne dúfame, že AMY už nájde cestu domov :(

9.2.2012 - STRATILA SA AMY :(    - včera poobede sa v Smoleniciach stratila Albertova sestra AMY. Mala na sebe obojok s mestskou známkou aj kontakt na majiteľa, ale doteraz sa nikto neozval a AMY sa sama nevrátila domov. Dúfame, že sa jej nič zlého nestalo a čoskoro sa vráti domov. Ak ste niečo o nej počuli, alebo ste ju videli dajte nám prosím vedieť. AMY je hravá, miluje deti a psov.

Kontakt na majiteľa: 0905 626 254

Kontakt na mňa: 0949 342 831

29.1.2012 - Wintershow,Trenčín- Ukážky agility- tentokrát sme sa neprihlásili na výstavu a zúčastnime sa jej len agilitne :) kto nás chce vidieť ,tak nás nájde v nedeľu doobedu v pavilóne P1 na poschodí. tešíme sa na Vás.

 

Prihlásili sme sa na intenzivku s Luckou Dostálovou, ktorá bude v apríli. Taktiež už máme s Albertom naplánovaný letný tábor v Svojanove, kde okrem agility pretrénuje pod vedením Míly Vrbovej aj náš obľúbený flyball :)

8.1.2012 - začíname plánovať, kam vyrazíme tento rok :)

 

Prajeme Vám len to najlepšie v roku 2012.

Nech sa Vám splnia aj tie najtajnejšie sny :)