Novinky 2010

17.12.2010 - Diplom - dnes nám konečne dorazil diplom z Hafíkovania. Tak sme to aj zdokumentovali :)

15.12.2010 - Slalom 2x2 15.deň - video TU

12.12.2010 - Slalom 2x2 13.deň - video TU

7.12.2010 - Dnes organizovatelia pretekov Hafíkovanie, uznali pochybenie a zverejnili nové výsledky pretekov. S radosťou Vám preto všetkým oznamujem, že náš ALBERT sa v tuneliáde šteniatok umiestnil na 2.mieste :) juchúúú   (ako sa hovorí "pravda víťazí" )

5.-6.12.2010 - pokračujeme v trénovaní slalomu :) Albertovi to ide veľmi pekne , pekne napredujeme. Len nemáme videá :( počasie nám nepraje.

4.12.2010 - Neoficiálne preteky "Hafíkovanie" - zobudili sme sa do mrazivého zasneženého rána. Samozrejme na preteky sme nestíhali, dobehli sme tesne pred deviatou a len tak tak sme sa zaregistrovali :) A hneď sme leteli s Albertom na parkúr na tuneliádu šteniatok. Ten malý chalanisko bežal ako drak, rýchly bol ako blesk a veľmi pekne sa aj sústredil. Celý parkúr zabehol  len s jedinou chybičkou (ktorá bola samozrejme mojou vinou).Video TU. Som na neho veľmi pyšná je to proste šikovníček. Umiestnenie sme si bohužial nevybehali, kvôli tej chybe nás šupli na koniec aj keď sme mali najlepší čas :( čo mňa veľmi mrzí. Albertovi je to ale úplne jedno, tak to je dobre :)

Bora si zabehla tiež tuneliádu- mala v nej 3x odmietnutie- ale inak sa celkom sústredila.Video TU. Potom sme bežali open jumping- začiatok bol veľmi pekný, potom som ju v strede mierne vytlačila z dráhy a obehla skočku, ale opravili sme :) a dobehla ho pekne.Video TU. No a open agility sme pomrvili obe-  Bora sa najprv rozhodla, že tunelov bolo pre dnes dosť a tak ho chcela obísť, potom sa jej nezdalo áčko a nakoniec keď už všetko vyzeralo ideálne tak sa si povedala, že predsa ona nemusí preskočiť poslednú skočku, šak veď načo? :) takže za agility opäť 3x odmietnutie. Video TU. Musíme si na tie odmietnutia dať vačší pozor. Celkovo som s výkonom našich foxíkov spokojná. :)

Celá akcia bola fajn a hlavne preto lebo sme tam boli vo veľkom zastúpení Excel klubu. Bolo nám veselo a spoločne sme sa povzbudzovali :) Foto z akcie TU

3.12.2010 - Slalom 2x2 10.deň - video TU

2.12.2010 Slalom 2x2 9.deň - Video TU

1.12.2010 - Slalom 2x2 8.deň - dnešný tréning TU.

30.11.2010 - Slalom 2x2 7.deň - po včerajšom oddychu sme zas dnes potrénovali :)  Nábehy zo strán, Albertovi celkom išli, uvidíme ako sa nám bude dariť ďalej. Video TU.

28.11.2010 - Slalom 2x2 6.deň - dnes druhýkrát vonku. Začali sme aj nábehy zo strán. Išlo to pekne. Video ale nemáme :(

27.11.2010 - Agility tréning - včera sme mali posledný tréning pred Hafíkovaním. Tak sme ho naplno využili a trénovali a trénovali :) Kedže už je zima, bol kratší ale zato veľmi intenzívny. Video Bora TU a Albert TU. S Albertom sme prvý krát skúšali Slalom 2x2 vonku a tomu malému škriatkovi to išlo :) čo ma veľmi tešilo. Video TU. Albert sa s kamoškou Adri vyblbol pri loptičke. Bola na nich radosť pozerať. Proste detičky :) Foto TU.

23.11.2010 - Slalom metódou Susan Garrett - včera sme sa s Albertom do toho pustili. Touto metódou trénuje aj naša kamoška a darí sa jej, a tak sme sa rozhodli to skúsiť aj my. Dnes máme za sebou druhý tréning. Trénujeme s pomocou klikera. A Albert sa tvári ,že to chápe :)

20.11.2010 - Agility tréning - dnes sme využili pekné počasie a vyrazili sme na tréning. Bol pripravený zaújmavý parkúr a spolu s Borou sme sa s ním celkom dobre popasovali :) Slalom už robíme 12-tyčkový a ide jej krásne. Ja mám stále problém s ukazovaním povelov a pomerne dosť Boru pletiem, ale budem sa snažiť to zlepšiť. Video TU a TU. Albert behal ako raketa. Trénovali sme hlavne tuneli, predsa len tuneliáda sa blíži. Video TU. Začali sme Alberta privykať na zónu na kladine. Ešte je z toho vyplašený, ale čím ďalej tým je to lepšie. Video TU. Dnes to bol asi posledný tréning za normálneho počasia :(

 

19.11.2010  20.Klubová výstava teriérov, Nitra - dnes sa Albert zúčastnil svojej prvej výstavy. Posudzoval ho zahraničný rozhodca Andrew Westwood z UK. Albert si odniesol ocenenie Nádejný. Posudok z výstavy TU

 

17.11.2010 Agility tréning - dnes bol jeden z mnohých vydarených tréningov. Albert behal ako divý. Výborne mu to išlo, je to taký malý snaživec :) video TU. S Borou to bolo trochu horšie. Moc sa nám dnes nedarilo, stále nám robila problém jedna a tá istá prekážka. Snáď sa z toho vyspíme a nabudúce pôjde aj Bora ako drak a ja nebudem zle navigovať :) video TU. Ale na druhej strane musím aj Boru pochváliť pretože dnes behala plný slalom :)

14.11.2010 Agility tréning - kedže včera sme nestíhali tak sme si dnes spravili súkromný tréning. A kedže "hafíkovanie" (neoficiálne preteky) sa blížia trénovala som dnes s Albertom aj s Borou ja. :) postavili sme si parkúr, ktorý nám nachystala trénerka, trošku sme si ho upravili :) a išli sme na to :) A aby bolo každému jasné, že nám to šlo pekne TU sú videá ako dôkaz :)

Kedže výstava je za rohom, intenzívne trénujeme postoj. Bojujeme, bojujeme :)

6.11.2010 Agility tréning - po dlhej dobe sme si potrénovali s našou super trénerkou. Albert behal ako profík, normálne sme nechápali. S Borou sme skúšali všakovaké "motanice", náročnejšie pre paničku ako pre psa :))) Video Albert TU.  Bora Video TU.

1.11.2010 Agility tréning - foto z dnešného tréningu nájdete TU. Videá TU. :)

 

30.10.2010 Flyball tréning + agility - v sobotu bolo krásne a tak sme si bolo zatrénovať. A ako sa hovorí z každého rožku trošku :) začali sme flyballom kde sa tí naši loptičkoví maniaci vybláznili a potom sme si zatrénovali na krátkom parkúre. Alberta pomaly zvykáme na výšku kladiny, ide mu to pomalšie ale každým razom je odvážnejší. S Borou sme zopakovali hojdačku už bez pomocníka :)

Foto z flyballu TU. Video TU a TU.

23.-24.10.2010 Intenzívny tréning- tento víkend sme s Borou pilne trénovali, opakovali sme si čo už vieme, ale učili sme sa aj nové prekážky. napríklad takú hojdačku, Bora to pochopila rýchlo a veľmi sa snažila. Slalom nám ide tiež o niečo lepšie :) Viac foto po kliknutí na obrázok.

15.10.2010 Flyball tréning- po dlhej dobe sme dnes boli na tréningu a tým našim divochom to teda behalo! Išli ako draci, žhavi za loptičkami. Video Bory- TU

13.10.2010 Agility tréning- dnes sme sa po dlhej dobe zúčastnili s Borou tréningu. Bora po 3 týždňovej pauze (kvôli háraniu) bola úplne šialene plná energie, hyperaktívna a všetko ju zaújmalo viac ako ja :) a ja som tomu tiež moc nepridala neskorými povelmi. Nevadí poučili sme sa a nabudúce bude lepšie. Albert dnes štrajkoval a nechcel robiť tunel. Asi bolo niečo vo vzduchu :))

1.10.2010 Klubová výstava teriérov- Včera sme zaslali prihlášku na Albertovu prvú výstavu :) držte mu palce...

19.9.2010 Agility tréning- zóny, slalom, okolo- Dnes sme si spravili predĺžený tréning. Cieľom bolo pretrénovať zóny na "kladine" a "Áčku". My sme nelenili a zopakovali sme si aj "slalom" a "kruh". Bora je veľmi učenlivá a ide jej to veľmi pekne. S Albertom sme začali trénovať "okolo" a na to, že je to malé štendo mu to išlo výborne.Videá z tréningov nájdete TU.

15.9.2010 Agility+ Flyball- Dnes sme sa zúčastnili ďalšieho tréningu. Tentokrát sme okrem agility skúšali aj flyball. Videa z tréningu TU.

11.9.2010 Psíci psíkom- Zúčastnili sme sa  benefičnej akcie Psíci psíkom v Trenčíne. Naši psíci sa zúčastnili ako súťažiaci a my sme sa zúčastnili na organizácii. Bora pretekala v agility a dokonca si vybehala aj 1.miesto v začiatočníkoch :) Albert sa zúčastnil súťaže o psa sympaťáka :) Video z Borinho behu TU.

11.9.2010 - Dnes bola spustená naša nová webová stránka- Kedže sa naša svorka rozrástla o ďalšieho člena, tak potrebujeme aj viac priestoru na našu prezentáciu. Na nových stránkach nájdete všetky informácii o všetkom ohľadne našich foxíkov :) Budeme sa snažiť aktualizovať stránky čo najčastejšie.

5.9.2010 Ukážky agility v Trenčianskych Tepliciach- Bora aj Albert boli skvelí a strašne šikovní. Aj keď obaja len začínajú nezahálali a ukázali, čo už vedia. Bora odbehla len časť určeného parkúru s prekážkami, ktoré už pozná. Video TU

Albert všetkým ukázal, že aj šteniatka sa môžu učiť agility. Video TU

20.7.2010 za posledné dva dni sme sa začali učiť kopu nových vecí- trénujeme slalom, áčko a kladinu :) snáď nám to pôjde tak nám držte palce...

18.7.2010 ani sme nedúfali, že sa nám to podarí, ale podarilo sa. Dnes sme začali intenzívny týždóvý agility tábor.

9.7.2010 ďalší úspešný tréning je za nami- Albert TU a Bora TU

28.6.2010 Máme za sebou ďalší tréning agility- Albert si privyká na tunel a Bora skúša skákať. Foto TU