Novinky 2014

3.5.2014 - Jarní Hodonínska tlapka - Boritko sa háralo a tak sme sa vybrali pretekať iba s Albertom. Parkúry nám postavil Petr Pupík a teda potrápil nás nimi trocha. Prvý sa behal Open jumping- na , ktorom som zistila , že som fest pomalá,  vliekla som sa ako húsenka a teda som sa s Pupom zrazila, vytlacila ho a diskli sme sa. ale bežal inak krásne :). Druhý beh mi zdrhol ešte pred štartom a rozhodol sa vysporiadať s ďalším pretekárom. Tak som ho takého nabudeného shmatla a bežala bez odoženia. Musela som kopnúť do vrtule aby som to stihla :D. Beh krásny, rýchly s 5 trestnými body za skočenú hojdačkua teda naša 2. V-čková skúška. No áno bolo to na bedňu a 1.miesto :) 3. beh bol open agility  a pripravený opäť veľmi zaujmavý parkúr, ale ten som si nemohla zabehnúť lebo Albert tento beh sabotoval a 2x zdrhol , raz hneď zo štartu a potom po druhej skočke. Hold háravky sú háravky a príroda je silná :DDD hajzlik.

15.3.2014 - Podpálačská drkotačka, Mikulov - preteky , ktoré organizujú Jumping dogs sa nám zapáčili a tak sme sa na Moravu vybrali pretekať opäť. Behali sa OJ,skúška, OA. Hneď ráno po príjazde to vypadalo tak, že budem behať len s Albertom, pretože Bora zdrhla nahánať zajace na poli a chvíľu bola fuč. Ale vrátila sa šťastná jak blcha spokojná sama so sebou a hlavne dokonalo rozbehaná a pripravená pretekať :) . 
Prvý sa bežal Open jumping- s Albertom sme sa v ňom DISkli, lebo som ho vytlačila z tunela a on chudák bol potom dezorientovaný a nevedel sa doň trafiť. ale bežal pekne sústredeno. S Borou to bolo o zhadzovaní tyciek a odmietnutí kruhu. A samozrejme chyba v slalome - ona proste tie posledné dve tyčky asi fakt neznáša. Umiestnila sa posledná medzi dobehnutými a miliónom tresných bodov. 
Druhý beh bola skúška , bežali len 3psi a teda šance umiestniť sa boli veľké. Albert ju zabehol čisto aj keď s jedným zaváhaním a hlavne s neurobeným 2on2off na áčku. Kladinu mi teda vynahradil a tam zónu spravil ukážkovo. V skúške skončil 1. so skoro 10 sekundovým náskokom na ostatných psov. Získal svoju úplne prvú V-čkovú skúšku. Strašne ma chalanisko potešil. Boritko skúšku zabehla tiež, dokonca aj zónovky spravila tak ako sa patrí. Zhodila však zas 1 tyčku a mala 2,5s trestný čas a teda už to bolo len na VD, ale aj tak sa umiestnila na 2.mieste z 8psov.
Na OA sme čakali dlhšie už sme boli premrznutí a mrzutí a keď som uvidela parkúr tak ma všetky nádeje na zabehnutie opustili. Pozerala som naň jak debil a nevedela som sa rozhodnúť ako pôjdem. S Albertom som sa DISkla asi na 7.prekážke kedy ma chalanisko obehol a skočil skočku poza môj chrbát, ale neva ostatné zabehol pekne. S Boritkom sme sa síce nediskli ale tých chýb a odmietačky... ajajaj . isto sme skončili posledné. To už však neviem, lebo sme zdrhli domov :)
Domov sme si doniesli plné tašky cien a odmien a bolo toho fakt neúrekom. Tešíme sa nabudúce.