Novinky 2013

28.9.2013 - Nejdek u Lednice - Burčák Cup - po dvoch týždňoch intenzívneho trénovania 2on 2off sme sa vybrali na neofi preteky. Bola som strašne zvedavá , či Albert aj v rámci preteku bude robiť zóny a či nezabudne , že to vie :) Keďže preteky začínali skoro ráno prenocovali sme u Adel a Vítka, spravili sme si pekný večer , takže ráno sa nám nechcelo vstávať. Ale museli sme :). Zima bola poriadna, na tráve bola námraza , vyzeralo to desivo. Ale našťastie som si našla super flek pri ohienku kde sa pieklo prasatko a tak som to prežila. Slniečko ma nesklamalo a svietilo potom celý deň, takže ideál. Bežali sme 3 behy. Tuneliáda bola motanica, bála som sa že ju zabudnem, ale našťastie som si ju pamätala, Albert sa však rozhodol ísť vlastnou cestou :) takže 1.DIS. Píšem 1. lebo nebol posledný.... Druhý beh bol jumping, Albert bežal, nábeh do slalomu dal pekne, ale hneď za slalomom ho chytili jeho skúmacie maniere a išiel zisťovať kto to vlastne je za tou páskou. Ukecala som ho nech beží ďalej, ale aj tak sme sa Diskli- 2. krát.  A nakoniec prišo očakávané agi. Parkúr bol ťažký (teda aspoň mne sa zdal :) mala som strach z určitých pasážii, ale povedala som si, že hlavne nech beží a spraví zóny. A spravil :))) 3.DIS bol presne na mieste kde som ho čakala. Nevadíííí. S pretekami som spoko najsamviac. Ceny boli super mega- škoda ,že sme ich nevyhrali :))) V nedeľu sme s priateľmi povýletovali po okolí a večer unavení došli domov. Víkend sa niesol v znamení tekvicových semiačok, burčáku a prasátka :))) bolo super.

15.9.2013 - Nejdek u Lednice - intenzivka s Adel - Na predchádzajúcej akcii sme sa s Adel dohodli, že si k nej prídeme s Pupinom zatrénovať. Postavila parádny parkúr kde som si hlavu lámala hlavne ja :) Albert sekal dobrotu keďže som odmeňovala samými dobrotami. Behal pekne, sústredil sa, robil slalom , dokonca sa rozpamätal aj na 2on2off :) Určite ,ak sa naskytne príležitosť vyberieme sa k Adel opäť.

                                        

                                        

4.8.2013 - Zbraslav u Brna, MČR foxteriérov - takúto akciu sme si predsa nemohli nechať ujsť a teda sme sa tam aj napriek horku vybrali. Z rána počasie vzyeralo rozumne, bolo zamračené ale postupne sa viac a viac vyjasňovalo až zrazuu bola krásna modrá obloha a úplne jasno. A v tomto teple sme behali až 4 behy. Začnem Albertom- chalalnisko sa rozhodol o úplnu sabotáž- kedže zabehol len 1.beh a aj to ledva ledva  a ostatné sa diskol. Čo ma prekvapilo vôbec nečakal na štarte , štartoval bez vyzvania a vždy ma zaskočil, nespravil nábeh do slalomu a o 2on2off som si mohla nechať len zdať :( Zaújmalo ho veškeré dianie okolo parkúru len ja nie. Hmm no čo už. Začneme zas raz odznovu. Boritko ma zas milo prekvapila, aj napriek horku zabehla všetkz 4 behy. Síce tradične s odignorovaými zónovkami na kladine a trestným časom, ale bežala a tvárila sa , že ju to aj baví. Dokonca beh foxteriérov zabehla skoro čisto, nebzť odmietnutia poslednej skokovkz bol bz to krásnz beh. Teda v zhrnutí- nevyhrali sme nič. ale v súčtoch majstrovstiev Bora skončila na krásnom 4.mieste. Takže pohár sme si domov neodniesli, ale radosť z toho, že Bora behala bola veliká. Parádna vec na týchto pretekoch okrem vela vela foxov :) bolo to, že tam bol bazén a ostrekovač, takže sme sa mohli schladiť koľko sme len chceli. Škoda len ,že sme nemali plavky :)))))) Budúci rok si to vynahradíme...

 

14.7.2013 - Brnenské psí dny - Brnenský drak - Aj tento rok sme nemohli vynechať super psiu akciu v Brne. Tentokrát sme však súťažili v agility, pretože súťaž vo flyballe tento rok neotvorili. Do Brna sme sa vybrali s Katkou a jej pudliou kamoškou Sisskou. Počasie bola krásne slnečné a horúce. Čo síce vyhovovalo mne, ale psom až tak nie. Cestu tam sme zvládli aj napriek skorému rannému vstávaniu v pohode. Zaregistrovali sa a začali stavať stan. Tým začal náš vtipný deň :) moc nám to nešlo, ale českí chlapci nám sami od seba a s radosťou pomohli... Stan stál ale nezvládal vietor , a tu nám pomohol ďalší ochotní mužík. Bolo nám smiešne ako neschopne musíme vypadať. Ale to predsa nevadí, hlavne , že bolo veselo. Prvé behy sa nám ešte ako tak darili. Open jumping zabehli obaja. Bora síce dobehla ako posledná z nedisknutých, ale zato Albert sa umiestnil na 9.mieste z 25 psov s čistým behom. Tešila som sa prevelice. Potom to už šlo všetko dole vodou, čakali nás samé DISky a neboli sme sami, bolo to ako v DISkovom filme, jeden po druhom. Rozhodkyňa si už od zúrivosti alebo zúfalstva (ťažko povedať :)) trhala vlasy a open agility zabehlo strašne málo teamov a to ani nebol nejak strašne ťažký. Asi to treba zvaliť na to horko a úpal :) V každom prípade deň to bol fajn. 

25.5.2013 - Seminár pozitívnej motivácie, Brno - Boritko sme nechali u strýka a s Albertom sme sa vybrali do Brna na univerzitu trosku sa pozitivne namotivovať :) Seminár bol určený začiatočníkom , čo mne maximálne vyhovovalo. Lebo síce načítané máme dosť, ale ako sa vraví opakovanie je matka múdrosti .

5.-6.5.2013 - Šintavský pohár - Tieto preteky ma utvrdili v tom, že s Borou to ide dole vodou, každým pretekom je pomalšia a pomalšia a ufrflanejšia. A Pupo - no to je kapitola sama o sebe. Zdrhnutie za háravkou je stále aktuálna vec. Ale lepší sa to . snáĎ. Tieto preteky sa niesli v znamení vela diskov, a doonca sme získali náš prvý DIS za skoré vyštartovanie. A to je tak, keď sa behá na dvoch parkúrov a bežíš na písknutie iného rozhodcu :))))))) nevadíííííí hlavne , že bolo teplúčko...

20.4.2013 - Žinoostrovský skúškový deň - Bolo nám tu fajn, šak ale tak ako vždy :)

16.-17.3.2013 - CSI Motešice - Týmito pretekmi sme začali ďalšiu agility sezónu. V sobotu to síce vyzeralo na začiatok slzavého údolia, ale nakoniec to "vypálilo" všetko nad moje očakávania. Hneď prvý beh som bežala s Albertom, teda ak sa to behom dá nazvať, keďže fešák si to po prvých 2 prekážkach namieril mimo parkúr za sympatickou fenečkou :) skoro ma šlaktrafilo a bolo som rozhodnutá sa na to s ním vykašlať a ďalšie behy vzdať. Katka so Sonjou ma však psychicky podporili a tak som to riskla a oplatilo sa. Ostatné behy sa chalan snažil a viac menej som to kazila a plietla ja. Ale bežáááál ,to je základ :) Boritko sa v sobotu činilo a v oboch behoch skončila na 2.mieste a v súčtoch teda tiež :) Hračku, ktorú vyhrala obaja spoločne za víkend zdemolovali...V nedeľu Bora odignorovala agility a teda sa DISkla, Albert ho s pár odmietačkami zabehol so známkou VD :) V skúškovom jumpingu sme všetci traja kopli do vrtule a dali sme ho rýchlo a dokonca čisto :) V open jumpe obaja bežali super , ale nedávala som dosť veľký pozor a oni boli rýchlejší ako ja :) nevadí bol to pekný disk :)

                  

                  

12.3.2013 - 3. narodeniny vrhu A. :) - gratulujeme našim Áčkarom k ich 3.narodeninám. :)

5.3.2013 - TOP TERIÉR AGILITY 2012 -  v týchto dňoch Klub chovateľov teriérov a foxteriérov zverejnil výsledky súťaže top teriér. Keďže už nevystavujeme zúčastnili sme sa aspoň v kategórii AGILITY.  Boritko sa umiestnilo v kategórii medium na 2.mieste. Tešíme sa prevelice a veríme , že tento rok to ešte vylepšíme :)

A máme tu nový rok. Dúfam, že nám bude priať zdravie aj šťastie. Naše plány v roku 2013 sú pokračovať v agility tréningoch a závodoch, lebo nás to baví :) Dúfam, že trochu viac rozbehneme aj flyball, a že sa nám podarí získať pre tento šport ďalších nadšencov. Tak nám držte palce.