Brnenské psí dny 16.7.2011

Táto akcia bola naša prvá a bola úžasná. Flyballácke preteky sú vzrušujúce a napínavé a vôbec nám nevadilo,že to boli len neoficiálky. Jediné,čo ma mrzí, že sme tam neboli celý náš team. Nabudúce to musíme napraviť! 

 

Od nás sme sa prihlásili len my s Borou a Albertom. Rozhodli sme sa vyskúšať závody jednotlivcov a aj dvojic. Zo Slovenska sme boli jediní ale nedali sme sa zahanbiť. Naším šťastím bolo to , že nám pomoc prisľúbila Monika, ktorá sa podujala na veľmi ťažkú úlohu a to: nabíjala nám celý deň. A išlo jej to veľmi dobre. Osvedčila sa :) a ešte raz ďakujem :)

 

Keďže sme boli na akcii tohto druhu prvý krát vôbec sme nevedeli čo a ako bude prebiehať. Takže na začiatok nám zmerali psov a zaradili ich do veľkostných kategórií. Naštudovali sme si rozpis behov a boli sme docela prekvapení ako často budeme behať. Pretekal každý s každým vo svojej veľkostnej kategórií na 2 víťazné behy. Na začiatku sme si mysleli, že predsa pri flyballe sa nemôžeme unaviť, že psi zabehnú pár behov a pôjdeme domov. To bol omyl a my sme pochopili, že flyball nie je pre lenivcov :) A to nám vyhovuje.

 

Videá TU a TU.